„Wyrównać szanse” – wakacyjny pobyt w Białymstoku niepełnosprawnych dzieci z Białorusi

W dn. 14-28 sierpnia 2017 roku do Białegostoku na wakacyjny pobyt przyjechały niepełnosprawne dzieci z Lidy i Porzecza na  Białorusi wraz ze swoimi opiekunami.

Organizacja pobytu z uwagi na specyfikę tej grupy, była dużym wyzwaniem. Współpraca organizacyjna ze Stowarzyszeniem Wspierania Aktywności Niepełnosprawnych Intelektualnie AKTYWNI, pomogła  w przezwyciężeniu trudności i przygotowania programu dostosowanego do możliwości dzieci. Okazało się, że nie ma barier nie do pokonania. W programie znalazło się mnóstwo atrakcji dla wszystkich: zwiedzanie Białegostoku, wycieczki do Warszawy, Suwałk, Supraśla i Hodyszewa, spektakle teatralne, kino, basen, warsztaty plastyczne i muzyczne, ale przede wszystkim zajęcia rehabilitacyjne m.in. z dogoterapii.

Przygotowane zostały również specjalne warsztaty i zajęcia z rehabilitantami i psychologami skierowane do rodziców, którzy towarzyszyli naszym małym gościom. Uczestnicy kolonii mieli również spotkali się również z niepełnosprawnymi rówieśnikami i ich rodzicami z Białegostoku.  Pobyt dzieci sfinansowany został z dotacji Senatu Rzeczypospolitej Polskiej.

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.