Lato z Polską na Podlasiu – Białystok

Wakacyjny pobyt grupy polskich dzieci z Białorusi, współorganizowany przez Miasto Białystok, w ramach akcji „Lato z Polską” w tym roku odbył się w dn. 25.06-08.07.2017 roku. Na tegoroczne wakacje do Białegostoku przyjechała 40-osobowa grupa dzieci z Grodna, Brasławia i Widz wraz z 4 opiekunami.

W programie pobytu znalazły się m.in: zwiedzanie Białegostoku, wycieczki do Augustowa i Warszawy, warsztaty plastyczne i językowe, zajęcia sportowe i tematyczne, spotkania integracyjne z dziećmi z Białegostoku oraz liczne atrakcje takie jak: Flash-Centrum Wspinaczkowe, kręgle, kino, Park Jurajski, Wioska Indiańska, Park Linowy, Kraina Krasnoludków i językowa gra terenowa. Tradycyjnie już uczestnicy pobytu zostali zaproszeni do Pałacyku Gościnnego przez Prezydenta Miasta Białegostoku.

Serdecznie dziękujemy za gościnność i otwartość panu Tadeuszowi Truskolaskiemu Prezydentowi Miasta Białegostoku, bez życzliwości, którego nie możliwa byłaby realizacja tego przedsięwzięcia oraz nieocenionemu panu Dariuszowi Danilukowi dyrektorowi X LO w Białymstoku, za organizację programu pobytu, a za jego pośrednictwem wszystkim osobom zaangażowanym w jego realizację.

Projekt współfinansowany ze środków Kancelarii Senatu RP w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.