VIII Polskie Dyktando na Łotwie

Dyktando Polskie  już na stałe wpisało się w kalendarz imprez oświatowych w środowisku polskim na Łotwie. 23 września 2017 roku w Państwowym Gimnazjum Polskim im. J. Piłsudskiego w Daugawpils odbyła się już jego VIII edycja. Młodsi i starsi uczestnicy zmagali się z zawiłościami tekstu pt. ” Wspólna lektura” przygotowanego przez prof. Elżbietę Awramiuk z Uniwersytetu w Białymstoku.

Zaszczytny tytuł Mistrza Polskiej Ortografii na Łotwie tym razem przypadł Ilonie Kisielewskiej z Daugawpils. Tytuł I wicemistrza zdobył Stanisław Januszkiewicz, II wicemistrza – Ilona Bidzane, a III wicemistrza Inesa Żuromska. Komisja przyznała również 10 wyróżnień. W tym roku w imprezie wzięło udział aż 136 uczestników.

Za nieocenioną pomoc przy organizacji Dyktanda dziękujemy pani dyrektor Halinie Smulko oraz gronu pedagogicznemu Gimnazjum. Podziękowania kierujemy również do Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Rydze za wsparcie imprezy.

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.