Teatralne Dzwoneczki przyznane – XVII Festiwal Teatrów Szkolnych w Wilnie

XVII Festiwal Szkolnych Zespołów Teatralnych w Wilnie przeszedł już do historii. 19 kwietnia 2013 r. w Domu Kultury Polskiej w Wilnie odbył się uroczysty finał, w którym 12 zespołów teatralnych walczyło o nagrody Złotego, Srebrnego i Brązowego Dzwoneczka. Komisja z uwagą obejrzała wszystkie prezentacje. Po burzliwych naradach nagrodzono następujące spektakle:

„Oj, strach” reż. Alicja Beata Nikonowiene i Diana Markiewicz w wykonaniu zespołu teatralnego „Ananasy z 4 klasy”
ze Szkoły Średniej Łazdinai w Wilnie – Nagroda Złotego Dzwoneczka
„Calineczka” reż. Teresa Mojsiewicz i Alina Judycka w wykonaniu zespołu teatralnego „Wiercipięty”
z Progimnazjum im. Jana Pawła II w Wilnie – Nagroda Srebrnego Dzwoneczka
„Kot w butach” reż. Danuta Gołubowska w wykonaniu zespołu teatralnego „Na niby”
ze Szkoły-Przedszkola „Szaltinelis” w Wilnie – Nagroda Brązowego Dzwoneczka
Jury przyznało również trzy wyróżnienia oraz indywidualne nagrody aktorskie. Swojego faworyta wytypowała także publiczność przyznając nagrodę zespołowi teatralnemu „Tęcza” ze szkoły Średniej im. H. Sienkiewicza w Landawrowie za spektakl „Zabawa w śpiącą królewnę”.

Organizatorzy Festiwalu: Stowarzyszenie Nauczycieli Szkół Polskich na Litwie „Macierz Szkolna”, Towarzystwo Miłośników Teatrów Szkolnych oraz Podlaski Oddział Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” w Białymstoku ogromnie dziękują sponsorom: Białostockiemu Teatrowi Lalek, Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Białymstoku oraz panu Wojciechowi Dunikowskiemu za ufundowanie nagrody publiczności i słodyczy dla uczestników Festiwalu.