V Dyktando Polskie na Łotwie

Tegoroczna edycja Dyktanda Polskiego na Łotwie cieszyła się wyjątkową popularnością, wzięło w niej udział aż 116 uczestników z całej Łotwy. Impreza odbyła się dn. 27 września 2014 r., tradycyjnie już w Państwowym Gimnazjum Polskim im. J. Piłsudskiego w Daugawpils. Dyktando swoją obecnością zaszczycił pan Jerzy Marek Nowakowski Ambasador RP na Łotwie.

Tekstu dyktanda autorstwa pani prof. Elżbiety Awramiuk, tym razem nikomu nie udało się napisać bezbłędnie. Po laur zwycięzcy i tytuł Mistrza Ortografii Polskiej na Łowie sięgnęła Anna Biznia z Daugawpils. Tytuł I Wicemistrza zdobył Marek Kleina z Rygi, II Wicemistrza – Anna Ławriwjaniec z Daugawpils , a III Wicemistrza – Ilona Mickiewicz również z Daugawpils. Komisja przyznała także aż 9 wyróżnień.

Laureaci zostali uhonorowani dyplomami, udekorowani szarfami oraz obdarowani nagrodami ufundowanymi przez Podlaski Oddziała Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” w Białymstoku, Ambasadę RP w Rydze, Związek Polaków na Łotwie, a przede wszystkim Urząd Miejski w Białymstoku, który ufundował upominki dla wszystkich uczestników Dyktanda. Serdecznie dziękujemy.  Dziękujemy również nieocenionej pani Halinie Smulko Dyrektor Gimnazjum za współpracę przy organizacji imprezy.

Działanie jest współfinansowane ze środków finansowych otrzymanych od Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania „Współpraca z Polonią i Polakami za Granicą w 2014 r”.